שיטת IPEC לטיפול בזאבת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיטת  IPEC לטיפול בזאבתמערכת החיסון שלנו היא אחת ממערכות הגוף המורכבות והמיוחדות ביותר. היא לא נראית לעין אמנם, אך משפיעה על כל איבר ואיבר בגוף.

היא פועלת כמערכת שלימה, שלה שלוחות רבות, והיא יכולה, ובאופן קסום למדי, לזהות זרים ומזיקים, הפולשים אל הגוף ומנסים לפגוע בו.

באותו הרגע, שולחת מערכת החיסון תאים מיוחדים, התוקפים את הזרים ומחסלים אותם באופן מיידי. ישנם מצבים בהם מערכת החיסון פועלת באופן שגוי ומסיבות שאינן תמיד ברורות. במקרים כאלה היא שולחת תאים לוחמנים לפגוע בתאים הקיימים, התאים הבריאים, שאותם היא מזהה כמזיקים, כפולשים המעוניינים להזיק לגוף. הדבר גורם לפגיעה במערכות וברקמות הגוף, מה שמכונה "מחלה אוטואימונית", הבאה לידי ביטוי בתצורות שונות. אחת מהן היא הלופוס – זאבת.

מהי זאבת

הזאבת היא מחלה כלל מערכתית. במהלכה תוקף הגוף את עצמו, כלומר יוצר כמעיו נוגדנים, התוקפים את התאים הקיימים ברקמות הגוף השונות. אלה יכולים להיות תאים הקשורים לעור, לדם, לכליות, למערכת העצבים, למפרקים ועוד. התהליך שמתרחש בפועל הוא תהליך דלקתי, שמרביתו מתמקד בעור.

התסמינים לכך הם בדרך כלל פריחה, המופיעה באזורים החשופים לשמש ובמיוחד פריחה בתצורת פרפר, המופיעה בלחיים ועל גשר האף (אחד התסמינים הידועים למחלה וגם זה העוזר לזהות אותה). כשהיא פוגעת במפרקים, תופיע בדרך כלל נפיחות, אליו יהיה נלווה גם כאב, ובמקרים מסוימים יופיעו תסמינים אחרים או נוספים כמו פצעים בפה, חום גבוה, נשירת שיער, עייפות רבה ועוד. פגיעה במערכת העצבים, בכליות או בכלי הדם היא תופעה נדירה יותר, הנלוות למחלה, אם כי גם היא יכולה להופיע ובמיוחד כשמדובר בזאבת מורכבת יותר.

הטיפול בזאבת

הטיפול במחלת הזאבת, המוצע כיום על ידי הרפואה הקונבנציונאלית, כולל שימוש בסטרואידים ובקורטיזון, העוזרים בהקלה על הסימפטומים הנלווים לה. במצבים מסוימים, תוצענה לחולה תרופות, העוזרות בדיכוי המערכת החיסונית. החיסרון בתרופות אלו הם תופעות הלוואי, הנלוות להן וגם הסכנות הבריאותיות. זיהוי המחלה, ומוקדם ככל שניתן, עוזר במציאת פתרון טיפולי הולם, כזה שיעזור להתמודד עם כל הסימפטומים הנלווים לה ומבלי לפגוע בגוף. הרפואה המשלימה מציעה גם היא מספר פתרונות, תוך התייחסות לגוף ולנפש כאחד.

מהי שיטת IPEC

שיטת IPEC היא אחת השיטות העוזרות בהתמודדות עם המחלה ועם מחלות כרוניות נוספות. מכיוון שאבחון הזאבת איננו פשוט, שכן כל חולה חווה אותה אחרת ואצל כל אחד מופיעים סימפטומים שונים ובדרגות שונות, בעזרת ה – ICPEC ניתן לבצע אבחון, המותאם נקודתית אל החולה ועוזר בזיהוי המחלה.

הדבר נעשה באמצעות מערכת ביופידבק המבצעת כמעין מבחן שרירים, העוזר לזהות את כל הגורמים הקשורים להופעת הזאבת, בין אם אלה גורמים פיזיים, גורמים תזונתיים, גורמים רגשיים, גורמים סביבתיים וכדומה. המבחן מאפשר למטפל לקבל מגופו של החולה את כל המידע הנדרש לו באשר לאפשרויות הטיפול השונות והדרך הנכונה שתעזור לו לחוש טוב יותר.

טיפול אנרגטי למשל עוזר בחסימות רגשיות ומאפשר זרימת אנרגיה מחודשת לכל האיברים בגוף ובעיקר לכל האזורים החסומים. הזרימה הזו היא זו המובילה להחלמת הגוף ולהעלמת הסימפטומים השונים. מרבית החולים בזאבת מוצאים עצמם לא אחת מתקשים להירגע ולחוש שלווה אמיתית.

הרגוע והשלווה האלה הם אחד הכלים החשובים ביותר בטיפול, והם ידועים ככאלה המצליחים לחזק את המערכת החיסונית, מה שמוביל להפחתה בכאבי השרירים, בכאבי הפרקים והגידים. חשיבה חיובית ואופטימיות עוזרת בהתמודדות עם תחושת חרדה וגם דיכאון, מה שמיטיב עם גופו של החולה. לא תמיד תרופות וטיפולים קונבנציונאליים אכן מסייעים לחולי זאבת ולעיתים דווקא הפתרונות המשלימים יכולים לעזור לא מעט.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן